Майка на дете с увреждане: Дъщеря ми е тормозена в училище

9781
12

Майка на дете с увреждане твърди, че дъщеря й е системно тормозена в училище. Жената е изпратила жалби до четири институции в страната със същите тези твърдения, предаде Нова тв.

Снежанка Мустафова е дете с детска церебрална парализа. Макар да е на 17 години, тя не може да говори и да се грижи сама за себе си. Посещава училище за деца с нарушено зрение "Луи Брайл" от осем години насам. 

Според майка й Анна обаче там има множество нередности, които се изразяват в тормоз над детето й. Случвало да я взима с насинено око, виждала и други деца да се търкалят и лазят по пода.

Чашата прелива с последния случай на лошо отношение - медицинска бележка с послание към майката на Снежанка - Анна. Текстът в нея гласи, ако може да не водят Снежанка на училище, защото е със синузит. Бележката е неофициална, а според Анна, обяснение за написаното нямало.

От ръководството на учебното заведение отричат да има проблем.

"Всичко това е направено с цел да няма проблем с детето", обяснява написването на бележката заместник-директорът Любомир Велков.

За да повярва отново на персонала на училището, майката на Снежанка иска да се монтират камери във всички стаи, а не само по коридорите, както е в момента.

Виж коментарите (12)
Още новини от Национални новини:
9 май е дата на поражение, а не на триумф за България
Разместване при най-големите банки след приемането на еврото в Бъ...
Американско семейство: В САЩ едва свързвахме двата края, в Българ...
Ангел Кунчев: Ще хвърлим тонове отрови в природата с нищожен ефек...
Боби Борисов: Спирам със салатите по заведенията, за няколко лист...
Румен Радев раздаде първите задачи на министрите си още днес


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).