Майчинските пари да се повишат до около 290 -310 лв. от следващата година. Такова предложение ще направи КНСБ на заседанието на Националния съвет за тристранно сътрудничество.
"За това трябват немного пари - 25 милиона лева са необходими, за да се увеличат майчинските на 290 лева и 35 милиона - на 310 лева", изчисли председателят на КНСБ Пламен Димитров. Синдикатите ще поискат и всички пенсии да бъдат повишени от 1 януари с 10 на сто, a минималната работна заплата да скочи до 330 лв. Според тях държавната хазна трябва да задели допълнително средства и за повишаване на минималното обезщетение за безработните - до 60% от минималната работна заплата. За това били необходими около 50 млн. лева допълнително.
"Ще предложим също и мярка, която да подкрепи сезонната заетост. В момента на много места в бизнеса има проблем - в туризма, в селското стопанство, когато свърши сезонът, хората остават без работа и не могат да се регистрират в бюрата по труда", каза Димитров. Затова синдикатите предлагат при 6 месеца заетост да се ползват 4 месеца обезщетение на минималното ниво.
"Така хората в сектора ще могат да изкарват зимата и съответно бизнесът ще може да ги запазва, без да ги губи, особено в туризма те отиват, знаете къде", допълни Димитров.
КНСБ ще настоява и за увеличаване на издръжката на учениците с още 10 на сто.







Анонимен
на 08.10.2012 г.
Реално погледнато как може майчинските помощи да са равни или по-големи от минималната работна заплата!
Анонимен
на 08.10.2012 г.
На всички жени ,с български имена ,майчинските трябва да са равни на минималната работна заплата.
Tomo
на 08.10.2012 г.
25-35млн не са много пари и ако БСП не се напънаха да ги похарчат за референдум с предрешен резултат можеше и да стане!
Анонимен
на 08.10.2012 г.
а детските,къде останаха?!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!