Гъсеници нападнаха страната

3093
2

Нашествие на гъсеници е регистрирано в 11 области на страната, алармираха от Министерството на земеделието и горите. Увеличена популация на ларвите на Бялата американска пеперуда гъсениците има в 43 общини, като са засегнати основно дърветата в градските части.

Най-много вредители има в Бургас, Варна, Добрич, Пловдив, Пазарджик, Русе, Разград, Стара Загора, Сливен, Ямбол и Хасково.

Със заповед на министър Нихат Кабил от днес кметовете на засегнатите общини заедно с органите на регионалните служби за растителна защита започват да пръскат срещу опасното насекомо. Действията по обезпаразитяване ще се контролират от генералния директор на Националната служба за растителна защита.

Гъсениците на американската бяла пеперуда унищожават поголовно цялата растителност на огромна площ и се размножават много бързо, предупреждават специалистите.

Информацията е на Дарик радио.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Финансист: Румъния ще добива 100 млрд. куб. газ на метри от бълга...
"Война" за Bangaranga: Звукозаписната компания на DARA с ексклузи...
Гълъб Донев обяви кои сектори няма да бъдат засегнати от съкращен...
Румен Радев с ключови предложения към търговските вериги
Българин показа снимка от Гърция и отсече: Държавата ни е превзет...
Минималната пенсия с нов скок от 1 юли


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).