Горан Благоев: Ако ПП и ДБ "клекнат" на Борисов, то това ще е неговата индулгенция

2399

Ако ПП и ДБ "клекнат" на Борисов това ще е неговата индулгенция. Президентът също има интерес от съставянето на правителство, защото обществените негативи все повече вървят към него, това е позицията на Горан Благоев, зам.-председател на Републиканци за България относно ситуацията около възможностите за съставяне на правителство.

"В настоящия парламент доста неща са възможни, уви – като това да се избере председател на ротационен принцип, без да е предвидено в Конституцията или да се сложи за шеф на правната комисия един младеж със странен стаж", допълни още той в коментар за тв "Евроком" дали е възможно да се състави кабинет тип "Димитър Попов", като уточни: "Нищо не пречи и сега да има такъв кабинет, но нямаме това, което да го обедини, както обединяваща беше хартиената бюлетина".

По думите на Горан Благоев, по-скоро бихме били свидетели на правителство, но не по модела "Димитър Попов": "Не виждам как министрите на Костадин Костадинов биха съжителствали с министри на ПП-ДБ", коментира той.

Според историка, под въпрос е и до колко полезен би бил такъв кабинет:

"Да не забравяме, че на Димитър Попов, колкото и да му беше тежко и да изпълни определени задачи, това беше кабинет на националното помирение – нещо, за което СДС и дясното, и досега си плащат. Защото тогава, сякаш, беше пресечена възможността да има категорична лустрация в българското общество".

Ако сега такъв кабинет се случи, това ще бъде опрощението към хора като Борисов, категоричен е Благоев.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Борисов: Всичко, което е построено в България през последните 20 ...
Огромно задръстване на "Маказа": Шофьори чакат с часове на границ...
1500 евро месечно не привличат достатъчно спасители за Черноморие...
Балкански заплати, швейцарски цени: Храната в България вече е тол...
Производител: Една от големите търговски вериги ме зачеркна, прод...
Манол Пейков: Счупих рекорда за най-дълго пътуване между София и ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).