Голям пожар гори край Атанасовското езеро в Бургас

1768
1

Голям пожар гори край Атанасовското езеро в Бургас. Сигнал за инцидента е получен около 17:30 ч.

"Горят папури и сухи треви след Капаните в Морската градина посока кв. "Сарафово“, в района около Солниците. На място има два противопожарни екипа. Няма опасност за хората“, уточни комисар Николай Николаев, директор на РДПБЗН-Бургас.

Получен е и втори сигнал, че огъня заплашва Конната база, която е близост. Натам е изпратен екип от огнеборци, който обаче констатирал, че огънят е далеч и няма опасност за помещенията и животните, съобщи БНТ.

Тъй като горят папури от пожарната уточниха, че има силно задимяване и висок пламък за това и са получили десетки сигнали за пожара, който се вижда отдалеч.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Туристи по морето: Всички цени са пълен шок. Рибена супа - 10,70 ...
Нов по-висок данък при всеки следващ имот удря собствениците
Разочарование по плажовете: Ново замърсяване с мазут по Южното Че...
БАБХ изтегли от пазара 6000 кг продукт с етикет "краве масло", ок...
Експерт: На практика няма пари за пенсии и заплати при сегашното ...
Румен Радев категоричен за минималната заплата, бюджетът започва ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).