Габриел и посланикът на Австрия обсъдиха сътрудничеството в образованието, иновациите и културата

3453

Вицепремиерът Мария Габриел проведе работна среща с посланика на Австрия Андреа Икич-Бьом в Министерския съвет, предадоха от 

На срещата бяха подчертани традиционно добрите  отношения между двете страни и силните икономически връзки.

Обсъдени бяха и новите перспективи пред взаимното сътрудничество в сферите на  образованието, иновациите  и културата.

"Благодарих на посланика за поканата да участвам в откриването на председателството на Стратегията на ЕС за Дунавския регион, както и за подкрепата на Австрия за кандидатурата на България за член на комитета по правата на човека. От своя страна изразих и подкрепата на България за кандидатурата на Австрия за Съвета за сигурност към ООН“, посочи Мария Габриел.

В разговорите бяха  коментирани и общи инициативи  по линия на културната дипломация, както и възможностите за съвместна работа по  креативни проекти в сферата на дизайна, насочени към зеления преход.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Туристи по морето: Всички цени са пълен шок. Рибена супа - 10,70 ...
Нов по-висок данък при всеки следващ имот удря собствениците
Разочарование по плажовете: Ново замърсяване с мазут по Южното Че...
БАБХ изтегли от пазара 6000 кг продукт с етикет "краве масло", ок...
Експерт: На практика няма пари за пенсии и заплати при сегашното ...
Румен Радев категоричен за минималната заплата, бюджетът започва ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).