Експертите съветват как да се върнем в работен режим след толкова почивка

1744

Рязкото преминаване от празничния към работния процес отключва стрес, смята психологът Маргарита Бакрачева.

“Очакваме нещата да бъдат директно, да влезнем на педали. Добре е да има известна постепенна адаптация към връщането и да удължим колкото се може повече емоцията, иначе всяка една промяна, особено когато е за кратък период, тя е допълнителен стрес", добави тя пред bTV. 

След празничните трапези - нормално е да качим и някой и друг килограм.

“Фамилията голямата, приятелския кръг, около една трапеза, отрупана с лакомства, с традиционни кулинарни шедьоври. Домакинята, отговорник за трапезата, ако е по-информирана, би направила тази трапеза малко по-нискокалорична, по-здравословна", каза специалистът по хранене и диететика проф. Донка Байкова.

Според професор Байкова много хора решават веднага след празниците да започнат диета, но тя не трябва да е от най-строгите.

“Значи първо махаме месото, след това мазните сирена и тестени изделия. Оставаме леките неща, примерно една пълнозърнеста закуска, овесени ядки, някакво мюсли, корнфлейкс", съветва Байкова.

Зелевият сок е най-ефективният начин да се отървем от натрупаното по празниците, смята Росица Димитрова. 

Освен правилна храна, специалисти съветват и редовно да спортуваме.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Църковен празник е: Какво не се прави на 22 юни
240 минути чакане за 40 километра, рекордни тапи към Гърция
Панделиева: Все повече туристи започват да отказват да се връщат ...
НИМХ: Температурите няма да паднат скоро
Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала
Витанов: Финансовото състояние на държавата е значително по-тежко...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).