Едва 70 депутати подкрепиха вота на недоверие срещу правителството
Само 70 депутати подкрепиха вота на недоверие към правителството на Бойко Борисов, гласуван днес, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Вотът на недоверие бе внесен от БСП и ДПС, заради "провал в сферата на здравеопазването". 144 от депутатите гласуваха против вота на недоверие, а един депутат от "Атака" гласува "въздържал се". Останалите атакисти и Синята коалиция подкрепиха правителството. На вота не присъстваха министър-председателя Бойко Борисов, нито заместниците му Цветан Цветанов и Симеон Дянков. Необходимите гласове, за да бъде свалено правителството, са 121.