Д-р Стоянова, която е специалист по "Уши, нос, гърло" в болницата в Добрич, отказа да прегледа болно момиченце на 3 години, съобщиха близки на детето за "Монитор". Преди няколко нощи се наложило родителите да потърсят помощ в спешното отделение в 0,30 ч. Детето било с възпалено ухо и силни болки.
Дежурната лекарка, д-р Вачева, прегледала внимателно момиченцето и обяснила на родителите, че е необходим преглед и от специалист. Тази нощ на разположение била д-р Стоянова от отделението "Уши, нос, гърло". Дежурната лекарка позвънила по телефона на д-р Стоянова. Апаратът бил на високоговорител и родителите неволно чули целия разговор.
"Абе, вие няма ли да ме оставите тази нощ на мира! Изписвай му аугментин и да си ходят! Ще издържат до утре", заявила безцеремонно д-р Стоянова. Майката веднага се разплакала и обяснила, че детето й е алергично към аугментина. Още повече, че само преди месец, след настинка, детето получило остро гнойно възпаление на средното ухо. А и на всичкото отгоре, преди време детето на тяхно близко семейство починало на 3 годинки от болно ухо. Затова притесненията на родителите били огромни, но нищо не трогнало д-р Стоянова. Тя отказала да дойде в спешното отделение и да прегледа детето. В крайна сметка д-р Вачева изписала капки за ушенцето на момиченцето и семейството потърсило на следващия ден услугите на специалист.
Грозната постъпка на д-р Стоянова се разчула веднага из болницата. Директорът на здравното заведение д-р Красимир Николов вече е запознат със случая: "Знам за случая. Докладваха ми още на сутринта. Накарал съм я да даде писмени обяснения защо е отказала да прегледа детето".
Д-р Стоянова е наказана с "мъмрене", съобщи ден след това д-р Николов. "В писмените си обяснения тя се оправдава, че не всяка болка в ухото е спешна ситуация, затова не е отишла да прегледа детето.
Първо, тя не може да прецени това, без да види пациента. И второ, д-р Стоянова е била на разположение, а не е изпълнила разположението. Щом те вика лекар от спешното отделение, ти си длъжен да отидеш, щом си на разположение. Затова я наказахме", обобщи директорът на болницата в Добрич.







Emil Nikolov 1
на 17.03.2015 г.
и после няма да има бой ли ?
Валери Коцев
на 16.03.2015 г.
Какво е това измислено наказание-мъмрене??????????Мър-мър-мър ли??
Valcho Stalev
на 16.03.2015 г.
Да и изсъхнат ушите дано / и трите/ ПАТКА С ПАТКА
Анонимен
на 16.03.2015 г.
БОИИ БОИ ЗА ТВА ГИ БИАТ САМО ПЕЦХЕЛБАРИ МРАСНИ ДОЛНИ В СВЕТА МАРИНА ВАВ ВАРНА Е САЩОТО ЛЕКУВАТ БОЛНИТЕ ПО КОРИДОРИТЕ НЕ В КАБИНЕТИ ЛИЦХНО НА МЕН МИ СЕ СЛУЦХИ ДА ГИ ПРЕБИВАТ ДА ПРОДАЛЖАВАТ ЩОМ И ТЕ ПРОДАЛЖАВАТ ДА СЕ ГРИЖАТ ЗА ХОРАТА КАТО КУЧЕТА МАМ ИМ МРАСНА ,ДОЛНА,ПЕЦХЕЛБАРСКА
Shitstorm
на 16.03.2015 г.
Ужас! Как можаха толкова строго наказание да и наложат на д-р Стоянова. Не можаха ли нещо по-леко примерно без десерт за обяд или в леглото веднага след "Лека нощ деца" ;) Сега как ще живее горката с това "мъмрене" до края на живота си - жива да я оплачеш.
Вив
на 16.03.2015 г.
Аз ще и пожелая само да чуе същите думи, като се наложи на нейното дете или внуче. Да го държи в ръце и под носа да и затворят вратата с думите "Не си за мен"
Анонимен
на 16.03.2015 г.
не бързайте, не съдете прибързано.
Elica Vasileva
на 16.03.2015 г.
Заслужава да я разчекнат!Това не са доктори,а търговци,но търгуват с човешки животи!!! Съд и затвор за такива като нея!!!
Анонимен
на 16.03.2015 г.
Убийте я с камъни мама й мръсна и животно долно. Ако бях на бащата на мястото,щях да и одрежа езика и да го залепя равномерно по половинка в ушите на лекарката с поксипол. Всичките лоши думи на света няма да стигнат да се изкажа за тая мръсна комунистка
Андрешко
на 16.03.2015 г.
На запад на такива йм отнемат директно правата!
nevena_t
на 16.03.2015 г.
Тази не заслужава да упражнява най-хуманната професия,просто я изпратете да събира картофи!
Анонимен
на 16.03.2015 г.
Парите на здравно осигуряващите се в лични поименни карти,като в Европа :@
Анонимен
на 16.03.2015 г.
Тази трябва да бъде УВОЛНЕНА, а не смъмрена. Аман от некадърни и мързеливи лекари в България. У нас лекарите станаха "търговци" , ако не им дадеш няма да ти обърнат никакво внимание!
Анонимен
на 16.03.2015 г.
какво наказание за спящата "докторка " - вънка на улицата без право да практикува повече тази професия - м-ка и . От такива " специалисти " - колко народ си е ......... . - като го видиш ,че не става за тази работа да върви да мете улиците но тези и за там не стават .
Анонимен
на 16.03.2015 г.
Малко й е тъпа крава как не я е срам , а клетвата , която полагат докторите , а ако й се случи на нея на нейното дете . Това са докторите не плащаш ли няма преглед и детето ти може да умре. Моя син на година и половина получи възпалание на ухото, беше с висока температура и плачеше непрекъснато . Обиколихме неотложното звено на 25 ДКЦ от там в ИСУЛ , от там пак в спешното и накрая беше друга докторка и каза идете незабавно в болница детето е зле и в 1 часа посред нощ ни приеха в Александровска болница в детското , синът ми вече беше развил двойна пневмония и бяхме 15 дни в болница на инхалации , милото беше много зле, а ако не бяхме отишли какво става ????????????? Безотговорни са лекарите !!!!!!!!!!!!!!!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!