Диян Стаматов: Ще е необходимо през лятото да се наваксва материалът в училищата

3284

Веднага след пролетната ваканция трябва да започне отново ротационният принцип за присъствено обучение. От 12 април вероятно учениците ще се върнат в класните стаи. Това заяви в "Денят започва" Диян Стаматов, директор на 119-о СУ "Акад. Михаил Арнаудов". Той прогнозира, че това ще стане ясно още днес и допълни, че от 5-и до 12-и клас трябва трябва да се върнат ротационно на училище.

Диян Стаматов добави, че вероятно ще има необходимост в летните месеци и през септември за наваксване на материала и прогнозира, че учебната година ще започне по план на 15 септември.

"Компромисът с дистанционното обучение беше правилен. Затварянето беше разумен и правилен подход. Националното външно оценяване трябва да се проведе, то няма задължителен характер, това е обективният поглед, трябва да го има. Онлайн обучението е временно и краткотрайно, има субективно отношение при него", отбеляза Диян Стаматов.

Според него трябва да се редактира и да се прецизира изпитният материал за кандидатстващите след 7-и и 12-и клас.

Надежда Цекулова, която е родител, определи онлайн обучението като неуспешно.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Почина бизнесменът Мирослав Чоков
България е разрешила износ на технологии за наблюдение към редица...
Над половината от държавните служители са в силовите ведомства, у...
Гръцки владика: Българи, идващи с пълни куфари пари, изкупиха кра...
Колко струва луксът на един от най-емблематичните български плажо...
Симона Радева влиза в Сливенския затвор за 3 години и половина


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).