Диетолог каза какво се случва с тялото ни, когато напълно се откажем от захарта

4362

Диетологът Светлана Павличенко посочва какво се случва с човек, който е решил напълно да се откаже от захарта, съобщава DarikNews. 

Тя предупреждава, че пристрастяването към захарта често се сравнява с това към наркотиците. Когато откаже сладкото, човек изпитва симптоми, подобни на абстиненция. В интервю за Gazeta.ru Павличенко отбеляза, че могат да се появят изблици на агресия, раздразнителност и главоболие. Възможно е в обичайното време за обяд или вечеря човек изобщо да няма апетит, но през нощта ще бъде обхванат от внезапна атака на глад.

Според диетолога това са само временни затруднения. Всеки навик се формира в рамките на 21 дни, а с отхвърлянето на захарта човек трябва да издържи около 2-3 седмици. Но тогава ще бъдете възнаградени.Тялото ще започне да се възстановява - кръвното налягане, нивата на кръвната захар, съдържанието на "лошия" холестерол ще намалее, чернодробната функция ще се нормализират.

За да си помогнете през тези няколко седмици на спиране на захарта, можете да включите в менюто си храни с високо съдържание на фибри – пълнозърнест хляб, варива, зърнени храни, както и пресни зеленчуци и плодове, казва диетологът.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Църковен празник е: Какво не се прави на 22 юни
240 минути чакане за 40 километра, рекордни тапи към Гърция
Панделиева: Все повече туристи започват да отказват да се връщат ...
НИМХ: Температурите няма да паднат скоро
Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала
Витанов: Финансовото състояние на държавата е значително по-тежко...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).