Депутат: Формирана е Тройна коалиция, която действа и мисли единодушно

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (4)
15:26 / 17.08.2013
3096
Народният представител от ПП ГЕРБ - Бургас Ивелина Василева каза в интервю, че отхвърлянето на президентското вето на актуализацията на бюджета е било очаквано от опозицията. По думите й този развой е бил очакван и предвид всички заявки, които управляващите са правили през изминалите дни и месеци. 

"Беше очаквано и от гледна точка на това, което стана ясно и което ние твърдяхме, че се случва и че има сформирана една нова Тройна коалиция. Всички гласове на БСП, ДПС в това число и на "Атака" бяха в посока отхвърляне ветото на Президента. С други думи формирана е Тройна коалиция, която действа и мисли единодушно", посочи Василева. 

Тя допълни, че на извънредното заседание на Парламента по време на дебатите са били представени е доста аргументи, но голяма част от тях са преповтаряли казаното вече. 

"Новото за мен беше, че имаше признание от страна на правителството и лично от премиера Орешарски, за факт който отказваха до този момент да потвърдят пред обществеността, а именно че кредитът от 800 000 000 лева, който беше взет за да се изплати помощта за селскостопанските производители е възстановен от Европейската комисия и е в републиканския бюджет. 

Стана ясно че целта на управляващите е да допълнят резерва, но по отношение на това, което ние очаквахме да чуем за жалост е все още неясно. Неясно е как ще се харчат тези пари, които токова лежерно и почти безхаберно правителството възнамерява да взема като заем. Визирам и конкретно сумата от 286 000 000 лева което по смисъла на предложения от тях текст е резерв непредвидени разходи. 

Никой не си направи труда да обясни за какво ще бъдат насочвани тези разходи, по какъв начин ще се подпомагат примерно социално слабите хора или пък какви са политиките, които управляващите желаят да реализират. С други думи формира се един бюджет, който ще се харчи по неясни критерии по усмотрение и вероятно по чисто политически причини и аргументи", посочи Ивелина Василева


Източник: радио "Фокус"

Виж коментарите (4)

Още по темата (10):
27.12.2022 Румен Гълъбинов: Прогнозите са за значително по-нисък ръст на БВП за следващата година поради рецесията
16.08.2013 БСП, ДПС и Атака си прегласуваха тегленето на 1 милиард заем
16.08.2013 Президентът: Призовавам политическите сили да работят за стабилност
16.08.2013 Менда Стоянова: Аз подкрепям ветото на президента
13.08.2013 Извънредното заседание на парламента ще е в петък
07.08.2013 Президентът наложи вето на актуализацията на бюджета
Още новини от Национални новини:
Даниел Митов поиска оставката на шефа на ОД на МВР Хасково
Предупреждение от Meteo Balkans: След полунощ очаквайте дори над ...
КНСБ: Където има колективен договор, заплатата е с 14% повече
На пазара се появиха първите череши, цената е 50 лева за килограм...
Петър Дафинкичев: Не може да се живее с 620 лева
Кой колко взима в България?


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).