Делян Добрев: Трябва да зададем въпроса откъде ще дойде икономическият растеж

2831

Говорим за икономически растеж, но според мен трябва да си зададем въпроса, откъде ще дойде той. Това каза Делян Добрев на среща между КНСБ и водачи на листите на ГЕРБ-СДС, предаде репортер на “Фокус".

“Износ на електроенергия, износ на боеприпаси, износ на гориво – това са тези три причини, заради които растеше икономиката миналата година", каза Добрев.

“От началото на годината имаме спад в потреблението. Инвестициите спадат, защото лихвите вървят нагоре", добави той.

“Добрата новина е че енергетика е наред. Ако следващият кабинет успее да предоговорят Програмата за възстановяване и устойчивост, по-точно тези две изречения за въглищните централи, енергетика би трябвало да бъде добре" заяви Добрев.

По негови думи независимо дали Европа се съгласи да предоговори ПВУ, България не трябва да изпълнява тази точка по Плана.

“От 1997 година не сме имали бюджетен дефицит толкова рано", поясни той.

“Решенията са еврозона, Шенген, еврофондове. Средствата, които идват от Европейския съюз трябва правителство, което може да ги усвоява", категоричен е Добрев.

“Който няма книжка, да ходи да изкара книжка и тогава да идва да кара, завърши Добрев.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Шкварек срещу ПП-ДБ: Нарцистични и неадекватни сте
Срив в българската шивашка индустрия заради вноса на евтини дрехи...
9 май е дата на поражение, а не на триумф за България
Разместване при най-големите банки след приемането на еврото в Бъ...
Американско семейство: В САЩ едва свързвахме двата края, в Българ...
Ангел Кунчев: Ще хвърлим тонове отрови в природата с нищожен ефек...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).