Министерството на вътрешните работи съвместно с прокуратурата провежда превантивни операции във връзка с купуването и продаването на гласове. Това обяви в Пловдив вътрешният министър Йордан Бакалов, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Той посети града заедно с главния прокурор Сотир Цацаров, тъй като домакинстваха на посещението на главния прокурор на Турция и главния прокурор на Истанбул в България.
"На този етап все още не можем да обявим предварителните резултати. По всяка вероятност ще има и досъдебни производства по отношение на престъпления с купуването или продаването на гласове. Една от основнитезадачи на МВР и служебния кабинет е провеждането на честни избори и на спокойствието на политическата система", допълни Бакалов.
Главният прокурор обяви, че през следващата седмица ще бъде проведено първото заседание на междуведомственото звено за противодействие на престъпленията, свързани с изборния процес.
"На практика пред мен и г-н Бакалов ще се докладва предизборната обстановка. Почти всеки ден се провеждат и мероприятия с пълно сътрудничество на органите на МВР. Такова мероприятие се провежда и сега на територията на област Монтана. То включва противодействие на намерения и предварителни организации за купуване на гласове, които са свързани и с други престъпления, основно лихварска дейност", каза още Цацаров.
Той изрази и удовлетворение от добрата работа на ОД МВР и прокуратурата в Пловдив.
Цацаров похвали работата на пловдивските полиция и прокуратура
© Plovdiv24.bg








Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!