С изключително успешна за оперативните програми година се похвалиха управляващите. Данните на правителството показват, че през 2012-а са договорени и разплатени рекорден брой пари, сравнено с предходните пет години.
Общо за целия програмен период досега са договорени близо 16 милиарда лева. От тях държавата е платила на бенефициентите 35% и си е възстановила 26 на сто от парите. И все пак за следващите две години управляващите трябва да удвоят усилията си, тъй като до 2015-а им остава да платят общо около 10 милиарда от договорените досега пари, което е двойно на постигнатото за шест години.
Най-много са договорените пари по оперативна програма "Транспорт". Слабост се открива в земеделските проекти заради неусвоените 51 милиона по програмата за развитие на селските райони.
"С тези цифри може да кажем, че сме доволни, но това в никакъв случай не бива да ни задоволява. Затова моите амбиции през 2013-а са да минем 70-75%, а не 65. България е с най-нисък процент грешки. Това означава, че нашата администрация е много стриктна. Това ни дава възможност в Брюксел, когато отидат нашите фактури, чисти, както ги наричат колегите, да ни изплащат веднага парите", заяви министър-председателят Бойко Борисов.
Източник: Нова ТВ








k_mihailov
на 10.01.2013 г.
Въпрос: "...са договорени близо 16 милиарда лева." "От тях държавата е платила на бенефициентите 35%...", т.е. 5,6 милиарда, "...и си е възстановила 26 на сто от парите.", т.е. 4,16 милиарда лева. Остават едни 6,24 милиарда лева- те къде са, г-н министър- председател?
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!