Близо 5000 зрелостници държат поправителна матура по БЕЛ

4036
2

4866 ученици са заявили участието си в задължителния държавен зрелостен изпит по български език и литература от сесия август - септември 2013 г. днес, съобщиха от пресцентъра на Министерство на образованието и науката.

Днес в 5,45 часа в Министерство на образованието и науката бе генериран тестът за задължителния държавен зрелостен изпит по Български език и литература от сесия август - септември 2013 г. Ще има 8 модула по 4 варианта и 30 формулировки с по 41 въпроси. Броят на подадените заявления за този изпит е 4866.

Вторият задължителен държавен зрелостен изпит е на 30 август 2013 г. и тестовете за него ще се генерират в 7:00 часа в деня на изпита. Броят на подадените заявления за него е 8955.

Най-голям интерес към момента има по география и икономика - общо 4750 зрелостници, по биология и здравно образование - 2007 зрелостници и по философски цикъл - 1242 зрелостници.

Скалата за оценяване е утвърдена за цялата учебна година, т.е. прилага се същата скала като на майската сесия. Националните комисии по оценяване включват 129 учители и представители на висши училища. Срокът за оценяване на изпитните работи е до 10 септември 2013 г. Резултатите трябва да се обявят не по-късно от 13 септември 2013 г.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Българка: Кракът ми няма да стъпи повече там! Ако плащаш в евро, ...
Има ли шофьори, които смятат, че синият автомобил е с предимство?...
Актьор: Тревожи ме, че продуцент на "Комиците" стана министър на ...
Министър Абровски край Пловдив: Ще се стремим да направим земедел...
Топло време и дъжд през следващите 24 часа
Иво Аръков проговори за онези 400 000 евро: В момента изплащам 4 ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).