ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Агро
Александър Джартов: При реална ситуация на опасност всички ще получат сигнала на BG-Alert
Автор: ИА Фокус 20:37 / 01.04.2025Коментари (1)2098
© NOVA
Директорът на Националната пожарна главен комисар Александър Джартов обясни, че при реална ситуация на опасност за гражданите, те ще получат сигнала на системата за известяване BG-Alert, без значение настройките на устройствата им.

"Каналът, на който се излъчват спешните съобщения за събития, които представляват опасност за гражданите, не се вижда като функция и не подлежи на управление от тях. Тоест не може да го спрете, дори да пожелаете“, допълни той, като уточни, че изключение правят случаите, в които мобилният телефон е на самолетен режим.

По думите му за да се получат тестовите съобщения, потребителите трябва да са позволили функцията от настройките на телефоните си.

"Самата технология не позволява обратна връзка, за да се разбере колко хора са получили съобщенията на BG-Alert. Те не са SMS-и. Идеята да се използва тази технология е максимално бързо да се достигне до максимален брой хора“, подчерта директорът на Националната пожарна.

Александър Джартов отбеляза, че собствеността на бомбоубежищата в страната е различна, съответно се поддържат от различни структури. "На интернет страницата ни има списък с всички годни за обитаване“, отбеляза той, като уточни, че са 289 на брой пред NOVA.







Зареждане! Моля, изчакайте ...
+1
 
 
Празни приказки за лапкане на средства. Все тестове правят и все не са им успешни, но ние да сме били спокойни...идиоти!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Април 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
Интеграцията на Западните Балкани в ЕС
Великден 2025
Бюджет 2025
Природни стихии
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: