Адвокат: Много хора не знаят за удостоверението за търпимост на строеж

Автор: Йоланда Пелова
Коментари (0)
11:37 / 09.02.2023
33175
Удостоверението за търпимост е много любопитно и поражда голям интерес. Част от българите не знаят за него, а тези, които знаят – не знаят какво представлява. То се отнася за постройки, които са построени до 1 март 2001 година. Това каза в сутрешния блок "Добро утро, България" на "Фокус" адвокатът Юлия Николова.

Тя обясни, че подаваме към общинската администрация нотариално заверена декларация и искаме да дойдат да направят проверка, че нашият строеж е бил допустим, когато ние сме го строили и че е отговарял на строителните нормативи, така общинската администрация издава документ, който се нарича удостоверение за търпимост.

"Когато нямаме документ за собственост, отиваме и правим обстоятелствена проверка и с нея можем да докажем, че сме владели този имот през последните 10 години и сме негови собственици по силата на давностното владение. Тогава получаваме удостоверение за търпимост. То се отнася само за строителната документация", допълни Николова.

По думите ѝ реално с този документ не узаконяваме строежа, но с него той не подлежи на премахване и вече можем да извършваме прехвърляне на този имот.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Решено е! Законови промени предвиждат глоби за шофьорите дори и з...
Тази сутрин живакът в термометрите падна до 1 градус. Ето в кой г...
Всички искат по-високи заплати
Плевнелиев: Оставането ни извън еврозоната означава повече сенчес...
Костадин Костадинов: Превърнаха България в гето, а Конституцията ...
На конник без глава се натъкнаха археолозите в Хераклея Синтика


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).