70% от обществените поръчки са нагласени, смята бизнесът

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (2)
17:43 / 15.10.2017
3163
Ако се решат трите важни проблема пред развитието на бизнеса, прогнозираният ръст на брутния вътрешен продукт от близо 4%, който в момента е реалистичен, може да стане дори по-висок. Става дума за липсата на човешки ресурси, административните тежести и нивото на корупция.

Това обясни в интервю пред БНР председателят на управителния съвет на Асоциацията на индустриалния капитал в България Васил Велев.

Овладяването на корупцията, единият от трите проблема, който спъва развитието на бизнеса у нас, Васил Велев коментира, че решението му зависи от политиците и гражданския сектор. В борбата с корупцията няма видим напредък. Според анкетите 70% от обществените поръчки са нагласени, това е оценка на бизнеса, посочи председателят на АИКБ.


Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Пламен Павлов: Този ден трябва да бъде официален празник в Българ...
Близо 700 военни ще преминат през парада на 6 май, техника няма д...
Енергийният министър: От 1 юли ще има нов начин за определяне на ...
Външно с важно предупреждение след ракетни удари на хутите срещу ...
Арестуваха Пешо Калашника в "Студентски град"
Един от най-добрите ни криминалисти за убийството на Маги: Нещо д...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).