61-годишна присвои над 350 хил. лева общински средства, остава зад решетките

2375

Окръжен съд - Силистра е определил най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража" за 61-годишната М. Д., която е привлечена като обвиняема за присвояването на над 350 000 лева бюджетни средства от Община Дулово, в периода 2012-2018 година. Това съобщиха от Апелативна прокуратура – Варна.

Разследването започва преди четири години, след финансов одит на община Дулово. Тогава става ясно, че жената, в качеството си на старши специалист – касиер, в периода 2012 – 2018 г., е присвоила над 350 хиляди лева, които са ѝ били поверени да управлява.

Проверка е установила, че при изготвянето на ведомости за заплати, обвиняемата е надписвала допълнително неполагащо се възнаграждение на себе си и на други служители, като по този начин е присвоявала средства от общинския бюджет.

М. Д. е била служител в общинската администрация от 1990 година до 2018 година, когато е била освободена. Тогава заминава за чужбина, до момента, в който е била задържана в Унгария и екстрадирана у нас.

Решението на съда подлежи на обжалване пред Апелативната инстанция във Варна.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Църковен празник е: Какво не се прави на 22 юни
240 минути чакане за 40 километра, рекордни тапи към Гърция
Панделиева: Все повече туристи започват да отказват да се връщат ...
НИМХ: Температурите няма да паднат скоро
Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала
Витанов: Финансовото състояние на държавата е значително по-тежко...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).