60 млн. лв. заделени за зимно поддържане на пътната мрежа

2388

Няма да има затворени пътища за предстоящите празници, заяви за bTV Лазар Лазаров, председател на УС на агенция Пътна инфраструктура.

За удобство на пътуващите в пиковите часове ще бъдат спирани камиони и тирове по магистралите и част от първокласните пътища:
на 23 декември от 16 до 20 ч
на 27 декември от 14 до 20 ч
на 30 декември от 16 до 20 ч
на 3 януари от 14 до 20 ч

Има готовност от всички поддържащи фирми за работа при зимни условия - доставени са необходимите луга и химикали, както и техника.

За зимната поддръжка са заделени 60 млн. лв. Ако има икономии, парите ще бъдат използвани за пролетно изкърпване на пътищата.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Производител продава реколтата си на символична цена, но купувачи...
Банката, която говори езика на предприемачите, отново е на ход
Крум Савов: Едно от новите кифленски попълнения на БНТ е професио...
Мистерия или физика: Защо повърхността на шунката понякога изглеж...
Жега до 40 градуса в Европа и обрат у нас: Къде в България се оча...
България ще бъде единствената европейска страна, която произвежда...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).