16-годишен се качи на висока сграда на ТЕЦ за селфи, не можа да слезе

11180
8

Пожарникари са свалили момче от висока греда в бившия ТЕЦ - Казанлък, 16-годишният си е правил селфи, съобщиха от пресцентъра на Апелативна прокуратура - Пловдив. По случая е била разпоредена проверка от Районна прокуратура - Казанлък след постъпил сигнал в Районно управление "Полиция" -Казанлък за създадена опасност при правене на снимки с мобилен телефон на екстремно място. 
На 10 септември около 20.35 часа гражданин съобщил в полицията за лице, което се е качило на висока греда в постройка на бившия ТЕЦ - Казанлък и не може да слезе. Изпратен е полицейски екип, който установил, че на мястото се намира 16-годишно момче. Същия ден детето отишло с негови приятели в района на ТЕЦ, за да се разходят и да си направят снимки с мобилни телефони на екстремно място. 
Разхождайки се из изоставената постройка, 16-годишното момче се качило на висока греда и не могло да слезе. Приятелите му се опитвали да му помогнат няколко часа, но не успели. Подаден е бил сигнал на тел. 112. 
На място пристигнал екип от Пожарна безопасност и защита на населението - Казанлък, който свалил момчето от високата около 20 метра греда. Детето не е пострадало и било откарано в дома си. Впоследствие са проведени разговори с 16-годишното момче и неговите приятели, които също са непълнолетни и са им били разяснени опасностите, които крият изоставените обекти. 
Децата до момента не са извършвали противообществени прояви и не са посещавали Детска педагогическа стая към Районно управление на МВР - Казанлък. Всички споделили, че занапред ще обмислят повече какви места посещават. Никое от децата не е пострадало физически. Вчера проверката по случая е приключила в Районно управление "Полиция" - Казанлък и е докладвана в Районна прокуратура - Казанлък.

Виж коментарите (8)
Още новини от Национални новини:
Боби Борисов: Спирам със салатите по заведенията, за няколко лист...
Румен Радев раздаде първите задачи на министрите си още днес
Страховит екшън в Южна България, млада жена изпотроши къщата на с...
Новото правителство встъпи в длъжност: Румен Радев прие управлени...
Бизнесмени показаха сметка от заведение в Гърция: В България така...
Джипи: Няма друга страна като България, в която пациентът да може...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).