15 млн. лв. помощ за щетите от градушката в Пловдивско

5017
5

15 милиона лева ще получи Министерството на земеделието, храните и горите за земеделските стопани, пострадали от унищожителната градушка преди две седмици в Пловдивска област, научи Plovdiv24.bg.

Освен тази сума, на ДФ "Земеделие" ще се предоставят други 70 млн. лв., които са предназначени за подпомагане на земеделски производители. Парите са заложени в актуализацията на държавния бюджет, която беше гласувана и приета в парламентарната комисия по бюджет и финанси.

Сектор "Земеделие" ще получи общо 85 милиона лева, въпреки че МЗХ представи разчет за допълнителни 110.5 млн. лв., коментира за Plovdiv24.bg министърът на земеделието проф. Христо Бозуков. Отказани са 5.5 млн. за инвестиции за животновъдството, 13 млн. за хуманно отношение свине и птици, 7 млн. лв. - за здраве на животни и растения.

Виж коментарите (5)
Още новини от Национални новини:
Разместване при най-големите банки след приемането на еврото в Бъ...
Американско семейство: В САЩ едва свързвахме двата края, в Българ...
Ангел Кунчев: Ще хвърлим тонове отрови в природата с нищожен ефек...
Боби Борисов: Спирам със салатите по заведенията, за няколко лист...
Румен Радев раздаде първите задачи на министрите си още днес
Страховит екшън в Южна България, млада жена изпотроши къщата на с...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).