Десетки вече се събират в парк "Росенец", предава БНР. Там след 11 часа трябва да се състои масово ходене на охраняемия плаж до почивния комплекс, свързан с почетния председател на ДПС Ахмед Доган.
Повод за инициативата е инцидентът, при който бившият министър на правосъдието Христо Иванов и двама представители на партията "Да, България“ не бяха допуснати до морския бряг от служители на НСО, които охраняват района.
По-рано Ивайло Мирчев от "Да, България" сподели, че десетки са заявките за участие в организираното масово ходене до охраняемия плаж.
"Със сигурност имаме потвърждение за поне 30 лодки, моторни яхти, джетове и каяци, 2-3 корабчета с по 25-30 човека. Ще тръгнат от Бургас, Созопол, кой откъдето реши. Има стотици заявки за автомобили. За автобуси знаем за организирани пътувания от младежките структури на ДПС."
Припомняме, че бариерата на "Росенец" вече е премахната. Достъпът до брега обаче отново не е възможен, тъй като 300 метра по-надолу е поставена ограда с надпис "Частен имот". Според очевидци, идеята е обектът да изглежда като строителен.








Borislav Hristov
на 11.07.2020 г.
Гледах и слушах една журналистка пита някакъв от ДПС ,задава му тъпи въпроси ,а оня наизустил едно и също само тва повтаря та коментара ми е (според мен)въпроса е един ,,Какво прави ДПС там щом като протеста не е срещу партията им,,кого защитават
локомотив пд
на 11.07.2020 г.
Рязаните на море и то в Сарай.Те не стъпваха на морето сега ги закарали.Корана не забранява ли на жените да се събличат.
Лошо куче11
на 11.07.2020 г.
Абе ОВЦЕ ли сте бе , толкова прост и манипулиран народ никъде няма ,нерде Ямбол ,нерде Стамбол,боли ма **я за Росенец и за Сокола.
Кварталната Батка
на 11.07.2020 г.
Една сюрия платени ибрици е довел Дуганя да му правят чаламба. Разбира се всичко това е с една единствена цел - провокация за да се използва после като тема за нарушаване на етническия мир. Мюслитата, когато се чустват застрашени използват жени и деца за жив щит.
Aleksandar Ovcharov
на 11.07.2020 г.
Цветя и венци да му занесат и положат на премиера в сянка.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!