Пак драма с дузпи! Ботев последва Локо и е на полуфинал за Купата
Автор: Стойчо Генов 21:05 / 04.04.2019Коментари (9)8122
Ботев последва съгражданите си от Локомотив и също се класира на полуфинал в турнира за Купата на България, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Това стана, след като "канарите“ победиха Черно море с 3:1 след изпълнения на дузпи в драматичен четвъртфинален сблъсък, който се игра на базата в Коматево.

Редовното време и двете продължения завършиха 1:1. Феребори Доре (52) вкара за домакините, а младата звезда Мартин Минчев (79) се разписа за "моряците".

При дузпите Тодор Неделев, Димитър Пиргов и Антонио Вутов отбелязаха за Ботев. Андраде вкара за "моряците", но последваха 3 поредни пропуска на Пламен Димов, Васил Панайотов и Дани Кики.

Иначе двубоят започна страхотно за "канарчетата" и още в 9-ата минута те стигнаха до чиста голова ситуация. Филип Филипов центрира в наказателното поле, където Феребори Доре се извиси и стреля с глава, но топката намери напречната греда на вратата на Дюлгеров.

Двадесетина минути по-късно Мартин Минчев залъга Филип Филипов и Васил Шопов отляво, след което отправи удар, но над напречната греда.

Още в началото на второто полувреме Ботев имаше нов шанс за попадение. Топката бе пратена силно напред към Феребори Доре, който успя да я запази от Пламен Димов и да пусне пас към връхлитащия Тодор Неделев в наказателното поле. Капитанът стреля мигновено, но за негов лош късмет топката мина на сантиметри от страничната греда.

Така се стигна до 52-ата минута, когато домакините откриха резултата. Васил Шопов центрира в наказателното поле на варненци, където Феребори Доре се извиси и от трудна позиция с гръб към вратата засече с глава към долния ляв ъгъл на Дюлгеров - 1:0.

В 59-ата минута Мартин Минчев опита амбициозно изпълнение. Младият офанизвен футболист на Черно море финтира отляво Ебер Кардосо и отправи удар с левия крак от малък ъгъл, но топката спря във външната страна на мрежата на Даниел Кайзер.

Пет минути след това Тодор Неделев пробва директен шут от фаул, при който вратарят на Черно море изби в корнер.

В 79-ата минута Черно море се върна в двубоя. Ндонгала подаде към Мартин Минчев в наказателното поле на гостите. Младокът финтира с лекота Димитър Пиргов и Лазар Марин и от много малък удар шутира между краката на Даниел Кайзер за 1:1.

В първото продължение Тодор Неделев центрира с левия крак в наказателното поле на варненци, където Кристиан Димитров стреля с глава, но над напречната греда.

Ботев (Пд): Даниел Кайзер, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо (74- Лазар Марин), Радослав Апостолов, Васил Шопов, Александър Тонев (59- Антон Карачанаков), Антонио Вутов, Тодор Неделев, Феребори Доре (96- Кристиан Добрев).

Черно море: Иван Дюлгеров, Цветомир Панов, Пламен Димов, Виктор ГеневСтефан Станчев, Васил Панайотов, Аристот Ндонгала (86- Дани Кики), Георги Илиев (91- Патрик Андраде), Петър Витанов (71- Мехди Фенуш), Радослав Василев (66- Жоржиньо), Мартин Минчев.