Квитова спря серията на Пиронкова в Сидни

11:25 / 15.01.2015
2005
Цветана Пиронкова приключи участието си на силния турнир за жени в Сидни, Австралия. В среща от полуфиналите, пловдивчанката отстъпи с 5:7, 1:6 пред Петра Квитова.

Срещата между двете започна по перфектен начин за нашето Цвете, като се възползва от грешка на шампионката от Уимбълдън и проби в първия гейм. Веднага след това тя успя и да затвърди за 2:0.

Постепенно Квитова намери своя ритъм и върна брейка в четвъртия гейм. След това всяка печелеше подаването си. Така се сгитна до 12-ия гейм, в който Цвети сервераше за влизане в тайбрек. При 30 равни обаче тя направи една непредизвикана грешка от бекхенд, а след това чешката левичарка взе сета след с печеливш удар от форхенд.

24-годишната Квитова започна ударно във втория гейм и поведе набързо до 3:0. Пловдивчанката успя да прекъсне негативната серия от пет поредни загубени гейма, като взе подаването си за 1:3. Последваха нови три поредни гейма за Квитова и вторият сет завърши много бързо, а целият мач продължи едва 67 минути.

Шампионката от 2014 година си тръгва с 210 точки за световната ранглиста, където е №67 сега, както и малко над 35 000 долара от наградния фонд. В петък първата ни ракета очаква жребия за Откритото първенство на Австралия.