Спортните новини: Днес (16) | Вчера (21)
Ботев триумфира в Битката за Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:53 / 14.09.2013Коментари (410)52751
Ботев победи Локомотив с 2:0 на стадион "Христо Ботев" в дербито от 8-ия кръг на "А" група. В герой за "канарчетата" се превърна Абел Анисе, който вкара и двете попадение в Битката за Пловдив.

"Жълто-черните" надиграха селекцията на "смърфовете" и заслужено спечелиха 3 точки, с които излязоха на първо място с мач повече от Литекс и Лудогорец.

Абел Анисе вдига бултрасите на крака в 18-ата минута откривайки резултата на Колежа. Мадагаскарецът получи брилянтен пас от Тодор Неделев и останал очи в очи с Йордан Господинов, не сгреши. Само минути по-късно "канарчетата" останаха с човек по-малко след червен картон на Борис Галчев.

"Смърфовете" обаче не успяха да се възползват от численото превъзходство на терена и 10 минути след подновяването на втората част Анисе вкара нов гол във противниковата врата. Любимецът на Станимир Стоилов засече центрирана на Ромарио Кортзорг в наказателното поле от близо и фиксира крайното 2:0 за Ботев.

Само 5 минути след гола на Анисе Локомотив също остана с 10 души на терена след втори жълт картон на Габриел до Кармо.

В 53-ата минута "черно-белите" създадоха най-чистото си положение в мача, но Мартин Камбуров не можа да се възползва от увисване на Адам Стаховяк

12 минути преди края на това уникално дерби Диего Фераресо бе много близо до втория си красив гол през този сезон, но Адам Стаховяк с впечатляваш рефлекс изби коженото кълбо в корнер.

Ботев - Локо 2:0
1:0 Абел Анисе 18'
2:0 Абел Анисе 55'

Ботев: Стаховяк, Христов, Споркел, Грънчаров, Минев, Иршак, Анисе (Костов), Галчев, Неделев (Дяков), Вандер (Сърмов), Ромарио

Локо: Господинов, Тодоров (Кики), Крачунов, Тунчев, Диего, В. Георгиев (Паулиньо), Н'Дайе, Якимов (Марков), До Кармо, Камбуров, Лазаров