Ботев направи реми с шестия в Хърватска

17:44 / 12.02.2008
7147
Ботев завърши 0:0 в контрола срещу хърватския Задар от едноименния град. Съперникът на "канарчетата" заема в момента 6-то място в местното първенството. Двубоят бе изпълнен с единоборства и рядко се стигаше до чисти голови положения.

Преди почивката Саидходжа имаше на два пъти възможност да обстрелва вратаря на гостите, но стражът парира ударите му. Георги Христов в заключителните минути на първото полувреме нацели греда от малък ъгъл.

След почивката отново Христов на два пъти имаше възможност да стреля, но не успя да реализира. Домакините пък от своя страна не успяха да създадат чисто голово положение.

Ботев: Лилчо Арсов, Даниел Божков, Йордан Минев, Апостол Попов, Величко Величков, Николай Харизанов, Илиян Гаров, Георги Аврамов, Мауро Алегре, Дормушали Саидходжа, Георги Христов (Георги Какалов, Красимир Кръстев)