Локомотив приключи без загуба подготовката си в Анталия
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:23 / 15.02.2012Коментари (64)6848
Локомотив Пловдив се добра до равенство 2:2 срещу китайският Жиангсу в последната си проверка от подготвителния лагер в Анталия. "Черно-белите" успяха да достигнат до равенството в последната минута на срещата, след като заличиха два гола пасив до почивката.

Титуляр за Локо започна дошлият на проби французин Сирил Шапюи, който не можа с нищо да впечатли треньора Емил Велев и със сигурност ще бъде отпратен.

Китайците си осигуриха комфортна преднина от два гола само за четвърт час. В 9-ата минута след един безмислен фаул на Ангел Йошев отляво Жиангсу поведе с гол на Мола. Само четири минути по-късно китайците вкараха втори гол. Кристиано получи топка пред наказателното поле на Локо и с удар от границата на наказателното поле вкара за 2:0. Локомотив успя да отговори с няколко добри атаки на своя противник. Даксон Да Силва бе най-близо до гол на пловдивчани през първата част, но завършващият удар на няколко пъти му изневери.

След почивката наставникът на Локомотив Пловдив Емил Велев направи доста смени, които и дадоха резултат. В 65-ата минута Локо намали резултата с гол на Христо Златински. Националът на "черно-белите" се разписа от дузпа, след като Валери Георгиев бе съборен в наказателното поле от защитник на китайците. В последната минута пловдивчани вкараха втори гол във вратата на китайците. Резервата Драги Коцев бе съборен в пеналта на Жиангсу и рефера без да се замисля показа отново бялата точка. Зад топката застана Любомир Витанов, който не сгреши и оформи крайното 2:2.

Така Локомотив Пловдив приключи лагера си в Турция без загуба, след като успя да се наложи над Марибор (2:0), завърши наравно с Хайдук Сплит (2:2), победи Луч Енергия Владивосток (2:1), записаха нулево равенство с Тобол и се наложи с 1:0 над Тараз.