БФС взе решение: Ще има ли шанс Спартак (Пловдив) за Втора лига?

4920

Новият сезон във Втора професионална лига ще стартира с 18 отбора. Причината е, че Септември (Тервел) се отказа от участие в шампионата, въпреки че спечели Североизточна Трета лига.

Вторият отбор на ЦСКА 1948 пък се отказа от първенството и от БФС обявиха, че през новия сезон Втора лига ще бъде с два клуба по-малко.

"Съществуваше вариант да се проведе бараж между пловдивската група и софийската група, където двата втори отбора да играят бараж, но заради отказа на Септември (Тервел) това няма да се случи", обяви Георги Иванов.

По този начин отпадна възможността пловдивският Спартак да получи шанс за класиране във второто ниво на родния футбол.


Още по темата: Спартак (Пд) в Трета лига, сезон 2024/2025
Всички новини по темата: (143)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).