Ботев завърши редовния сезон с хикс в "Надежда"

3860

Ботев (Пловдив) завърши наравно 1:1 при визитата си на Локомотив (София) в среща от последния кръг на редовния сезон в Първа лига. Двубоят се игра на стадиона в столичния квартал "Надежда".

Двата тима направиха скучна първа част, но след почивката вдигнаха оборотите и създадоха голови положения пред двамата вратари.

В 6-ата минута Октавио се озова на добра позиция пред наказателното поле на "канарчетата" и стреля, но далеч от вратата на Ханс Бернат.

Секунди по-късно Патрик-Габриел Галчев центрира отлично, Тейшейра свали с глава и кълбото се разходи на метри от голлинията на Ботев, но никой не игра с него.

В 14-ата минута по-активните действия на домакините доведоха да силен далечен изстрел на Станоев, който мина над напречната греда на "жълто-черните".

В първите 30 минути на срещата "канарчетата" не застрашиха нито веднъж вратата на Александър Любенов, като не отправиха нито един удар.

Това се промени в 33-ата минута, когато след кратко разбъркване кълбото се озова в Самуел Акере и той шутира, но много неточно.

След по-малко от 120 секунди многоходова акция на пловдивчани завърши с пас към Ален Корошец в наказателното поле, а изстрелът на халфа профуча над напречния стълб.

В самия край на първата част Самуел Акере направи фрапантен пропуск, след като бе изведен очи в очи с Александър Любенов и опита да го прехвърли, но стражът на домакините внимаваше и спаси сигурен гол.

Второто полувреме стартира с попадение на домакините. В 49-ата минута центриране от корнер доведе до кратко разбъркване, в края на което Мамаду Диара отправи акробатичен удар със задна ножица и матира Бернат - 1:0.

Ботев отговори в 57-ата минута, а под прожекторите застана намиращият се в отлична форма Андрей Йорданов. Крайният защитник получи по левия фланг и центрира прекрасно към Ехие Укаки, който от малкото наказателно поле простреля Любенов за 1:1.

Минута след това се стигна до комична ситуация, след като Любенов подцени лесна топка и я изтърва, но точно преди Алекса Мараш да се докопа до нея успя да я улови.

В 63-ата минута отново Мараш бе забъркан в ситуация пред вратата на "червено-черните". Нападателят получи отдясно по атаката на Ботев и от малък ъгъл стреля, а топката се спря във външната част на мрежата на домакините.

4 минути по-късно Райън Бидунга отправи мощен удар от средна дистанция, но Ханс Бернат внимаваше и боксира. В 83-ата минута Алекса Мараш опита удар от трудна позиция с глава, а топката премина далеч от целта.

В 86-ата минута Ботев изпусна златен шанс. Центриране от фаул бе продължено с глава от Атанас Чернев и кълбото попадна в Янис Карабельов, който бе оставен непокрит около точката на дузпата, а ударът му мина на метър от гредата.

Локомотив Сф: Александър Любенов, Джуниет Али, Райън Бидунга, Мамаду Диара, Патрик-Габриел Галчев, Божидар Кацаров, Красимир Станоев, Диого Тейшейра, Спас Делев, Октавио Мерло, Светослав Диков

Резерви: Драгомир Петков, Селсо Рапосо, Атанасиос Пицолис, Лука Иванов, Мики Орачев, Юлиан Ненов, Кристиан Чачев, Ерик Манолков, Емилиян Гогев

Ботев: Ханс Бернат, Ехие Укаки, Йонас Там, Андрей Йорданов, Самуел Акере, Николай Минков, Никола Илиев, Янис Карабельов, Константинос Балоянис, Джамал Амофа, Ален Корошец

Резерва: Матвей Игонен, Матиюс Ремейкис, Джон Батиги, Кристиан Каси, Ивайло Видев, Атанас Чернев, Вини Трибуле, Алекса Мараш




Още по темата: Ботев в Лига Европа, сезон 2024/2025
Всички новини по темата: (1677)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).