Марица затъна в зоната на изпадащите след болезнен обрат срещу тима на Вили Вуцов

20:38 / 17.02.2024
4259
Марица допусна болезнен обрат при домакинството си на Янтра в първия за пролетния дял на шампионата във Втора лига кръг. Двубоят се игра в на стадиона в северен Пловдив и завърши 1:2 за тима от Габрово.

В 8-ата минута Станислав Маламов достигна трудна топка и върна към Соломон Джеймс, който веднага центрира. Вратарят на гостите, вероятно заслепен от слънцето изби, но топката влезе във вратата за 1:0.

В 30-та минута, след отнета топка и отлична комбинация завършила с центриране Станислав Маламов отбеляза попадение, но голът бе отменен заради засада.

Втората част започна с гол за гостите от Габрово. В 49-та минута, при първия удар на габровци, Тони Иванов изравни с диагонален удар - 1:1.

В 68-ата минута Тони Иванов с втория си гол обърна резултата в полза на гостите от Янтра.

20 минути преди края за поредното си нарушение капитанът на Янтра Казаков получи втори жълт картон и съответно червен.

Свилен Щерев получи директен червен картон в 85-ата минута за нарушение в центъра на терена. Така двата тима завършиха мача с по 10 състезатели. Последният шанс за Марица дойде на прага на продължението на мача от свободен удар. В 90-та минута Димо Бакалов, който записа официален дебют за "жълто-сините", бе много близо до попадението след хубав изстрел, но в крайна сметка топката мина на около 20 см. встрани от гредата.

Така Марица затъна застрашително в зоната на изпадащите и заема 16-о място с актив от 22 точки. Следващото изпитание за "жълто-сините" е гостуване на бургаския Ченоморец. Двубоят е на 24 февруари, събота, от 14 часа.

МАРИЦА: Петър Начев, Атанаст Ташолов, Димитър Аврамов, Соломон Джеймс, Свилен Щерев, Стефан Попов (Ифеани Дейвид 45'), Стансислав Маламов (Милен Танчев 73'), Янко Ангелов (Христиан Димитров 50'), Валери Домовчийски - капитан (Илиян Йорданов 78'), Веселин Марчев, Георги Трифонов (Димо Бакалов 45'). РЕЗЕРВИ: Илия Николов, Теодор Андреев, Ангел Пеев, Мартин Газиев. Треньор: Апостол Попов/Кирил Андонов

ЯНТРА: Християн Василев, Айвън Ангелов (Велислав Василев 87'), Божидар Томовски (Димитър Стоянов 45'), Валентин Цветанов, Даниел Младенов (Александър Петров 81'), Ивайло Михайлов, Константин Иванов, Лъчезар Йорданов (Даниел Гаджев 45' (Мартин Ангелов 86')), Петър Вуцов, Петър Казаков - капитан, Тони Иванов. РЕЗЕРВИ: Борис Груев, Васил Василев, Ивайло Енчев, Кристиан Грозданов. Треньор: Иван Танчовски

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Соломон Джеймс, Станислав Малмов, Валери Домовчийски, Христиан Димитров (М); Айвън Ангелов, Валентин Цветанов, Лъчезар Йорданов, Тони Иванов, Петър Казаков - два (Я)

ЧЕРВЕНИ КАРТОНИ: Петър Казаков - два жълти (Я); Свилен Щерев (М)

СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: ГС: Геро Писков - София, АС1: Марио Данаилов - Дупница, АС2: Радослав Вутов - Своге, 4-ти: Християна Гутева - София, Делегат: Валентин Лазаров - Перник, СН: Пламен Мехлемов - София