Ботев с лесна победа за Купата в Стамболийски
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:47 / 22.09.2010Коментари (68)15720
Ботев Пловдив постигна лесна победа в регионалния финал от турнира за Купата на България, като надигра с 4:1 Тракия като гост в Стамболийски, предаде репортер на Plovdiv24.bg. По един гол за "канарчетата" до почивката вкараха Димитър Байрев, Атанас Курдов и Васил Гуджев. През второто полувреме "канарчетата" почти спряха да играят, което позволи на Стамболийски да вкарат почетно попадение. Чак след него "жълто-черните" отново вдигнаха оборотите, с което реализираха още един гол чрез Атанас Курдов. Следващата седмица Ботев излизат у дома срещу Димитровград в последен мач преди кръга от турнира за Купата, в който ще участват и отборите от "Б" групите.

Срещата премина много по-леко за Ботев в сравнение с гостуването на Сокол Марково преди седмица. Този път още до 20-ата минута гостите в жълто-черно си бяха решили срещата с 2 гола. Първо в 10-ата минута се разписа Димитър Байрев, който вкара отблизо отбита топка от гредата след шут на Иван Площаков. След още 10 редовното попадение реализира и Атанас Курдов, след центриране на Васил Гуджев. В следващите минути играта се поуспокои, но малко преди края на полувремето Васко Гуджев се разписа с глава за 0:3.

През второто полувреме футболистите на Ботев видимо намалиха оборотите, като повече владееха топката и по-малко атакуваха вратата на домакините. Около 60-ата минута малко изненадващо при едно статично положение в центъра футболистът на Стамболийски Шопски бе изведен сам срещу вратаря Илия Николов и вкара почетно попадение за Тракия Стамболийски. В 72-ата минута Атанас Курдов отново върна трите гола преднина на "канарчетата", като се разписа отблизо завършвайки бърза атака през центъра.