7 месеца след привличането му Перера най-после дебютира за Ботев

Коментари (1)
10:41 / 14.03.2023
2522
Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) загуби с 1:3 от ЦСКА 1948 в среща от 22-ия кръг на Втора лига. Двубоят се игра вчера на базата в "Коматево" и ще се запомни с официалния дебют на испанския халф Антонио Перера, който дълго време се възстановяваше от контузия. Това стана точно 7 месеца след привличането му в клуба.

На загрявката обаче контузия получи Атанас Чернев, а в игра от първата минута започна роденият през 2005 година Костадин Татаров.

В 5-ата минута вратарят Стефан Смъркалев отрази силен удар, но при добавката бившият футболист на Локомотив Пловдив Айвън Ангелов вкара за 0:1.

В 17-ата минута Самуел Акере отправи удар, топката рикошира в бранител и се върна в атакуващия футболист, който с мощен удар от 20 метра изравни - 1:1.

В 39-ата минута Педриньо се разписа от дузпа за 1:2.

В 64-ата минута добра атака отдясно завърши с остро центриране и Мариян Тонев от движение увеличи аванса на "червените" - 1:3.

С поражението Ботев II остана в зоната на изпадащите. Жълто-черните са на 16-о място с 21 точки, а последните два отбора - Витоша (Бистрица) и Созопол, имат по 20 точки.

Ботев II започна в състав: Стефан Смъркалев, Мирослав Георгиев, Мартин Христов, Никола Нейчев, Димитър Папазов, Станислав Петков, Антонио Перера, Самуел Акере, Никола Гелин, Мартин Секулич, Костадин Татаров.