Дубълът на Ботев остана в зоната на изпадащите след тежка загуба от Миньор

20:39 / 05.03.2023
2014
Дублиращият отбор на Ботев допусна загуба с 0:3 от Миньор. Срещата от 21-ия кръг на Втора лига се игра на стадиона в Перник.

В стартовия състав на "канарчетата" имаше по  двама родени през 2006 и 2007 година, а средната възраст на състава бе 18 години.

Първата част бе равностойна, без чисти голови положения. След много битка и няколко статични положения, почивката дойде при нулево равенство.

Второто полувреме стартира с фрапантен пропуск на "канарчетата". Константин Павлов получи извеждащ пас и остана абсолютно сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

В 60-ата минута груба грешка в отбрана изведе нападателя на Миньор Софиан Диа сам срещу Смъркалев и той не пропусна за 1:0. След по-малко от 120 секунди Григор Долапчиев вкара за 2:0, а в 73-ата минута отново той реализира за 3:0.

Така в класирането "канарите" останаха на 16-о място с актив от 21 точки. Зад жълто-черните са единствено Созопол с 19 точки и Витоша (Бистрица) със 17 т.