Локо с драматична загуба от ЦСКА в София
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:34 / 27.02.2010Коментари (276)18134
Локо инкасира драматична загуба с 2:3 при гостуването си на ЦСКА в София. Двата отбора изиграха много добър за родните стандарти двубой.

"Смърфовете" започнаха по-добре двубоя и в първите десет минути натикаха своите домакини в тяхната половина. "Черно-белите" играеха по-добре, организираха няколко опасни атаки пред Чавдаров, но до чисто голово положение не успяха да стигнат.

Противно на показаното на терена ЦСКА успяха да реализират първи попадение. В 15-та минута Панку стреля, Кирил Акалски изби, топката попадна в Руи Мигел, който от няколко метра на празна врата отбеляза за 1:0.

Този гол пречупи "черно-белите" и те набързо инкасираха още две попадения дело на Руи Мигел и Панку.

Старши-треньорът на Локо Наджи Шенсой тръгна да търси обрат на развоя на събитията, като направи две смени още преди края на първото полувреме. В игра съответно в 32-та и 42-та минути се появиха Здравко Лазаров и Георги Чиликов на местата на Кюмюрджиев и Чипев.

Намерението на Шенсой бе ясно - всичко или нищо. Смените на пожар обаче предизвикаха странни рокади в състава на Локо.

Все пак разместванията дадоха резултат и Локо стигна до едно попадение още преди почивката, дело на Здравко Лазаров от дузпа в 37-та минута.През второто полувреме отново "черно-белите" бяха по-дейни и логично стигнаха до ново намаляване на резултата. В 54-та минута Здравко Лазаров бе изведен добре от Дембеле в наказателното поле на ЦСКА, нахлу от дясно и бе подкосен от Митревски. Съдията нямаше какво друго да отсъди освен втора дузпа и нов жълт картон за защитник. Дузпата бе дадена, но реферът не посмя да довърши работата си и да изгони играча на ЦСКА. Здравко Лазаров застана зад топката и реализира отново за 2:3.

В края на мача "черно-белите" натиснаха и обсадиха наказателното поле на ЦСКА. 10 минути преди края Йордан Тодоров имаше възможност да донесе равенството за Локо, но ударът му от близо бе спасен от вратаря на домакините.

Локо: Кирил Акалски, Кирил Котев, Бенжалюн Юнес, Ангел Йошев, Георги Мечечиев, Петър Кюмюрджиев (32- Здравко Лазаров), Даксон Да Силва, Йордан Тодоров, Николай Чипев (42- Георги Чиликов), Гара Дембеле, Боян Илиев (70- Евертон Джилио - Том)