Стартира ново издание на любителския шампионат за смесени отбори

16:25 / 29.01.2021
1756
През месец март започва ново издание на Любителския шампионат по волейбол за смесени отбори "Пловдив 2021". Това съобщи за Plovdiv24.bg организаторът на надпреварата Атанас Карачански - социален и спортен педагог. Той се надява турнирът да стане ежегоден и да е два пъти в годината - пролет и есен.

Припомняме, че в първото издание на любителския шампионат участваха 90 състезатели, разделени в 8 отбора. Шампионската титла спечели тимът на Машините.

Изискванията за "Пловдив 2021" остават непроменени - всеки отбор трябва да има между 10 и 14 състезатели, като поне две от тях да са жени, а минимум една от дамите да бъде на полето по време на игра. Новото този път ще бъде, че отборите ще играят с ротация 5-1 и се планира полуфиналите и финалите да се решат след плейофна серия, която да излъчи победител след 2 победи от 3 мача и ръководени от оторизирани съдии.

Подробна информация за турнира желаещите могат да получат от Фейсбук страницата "Любителски шампионат по волейбол за смесени отбори - Пловдив 2021".