Шест фирми правят дигите в пазарджишко за близо 4 милиона лева

1112

Шест фирми са сключили договори по постановление 728 на Министерски съвет за възстановяване на дигите в Пазарджишко след наводненията през август миналата година. Това съобщи областният управител Ангел Чолаков по време на среща, инициирана от председателя на ОбС Тодор Попов с участието на кметове от пострадалите от последното наводнение села и общински съветници. Договорите на шестте фирми възлизат на общо 3 милиона 972 хиляди лева, като 1 милион 130 хиляди са платени авансово.

Всичките шест фирми не са местни. Обекти на най-голяма стойност са възложени на софийската “Орфей Енерджи” ООД – за 1 милион 182 хиляди лева. Габровската фирма “Мелиорации” има договори за 1 милион и 80 хиляди лева. “Транстрой Бургас” АД работи по договори на стойност 926 хиляди лева. Останалите три фирми са ЕТ БОлеро –Лясковец, СД “Етиком Наков и сие” – Благоевград и “Булстрой инженеринг” – Пловдив. Информацията е на pa-media.

Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Възрастен мъж е бил пребит от двама младежи в село край Пловдив
Жестока челна катастрофа в Стамболийски
Инцидент: Сериозно задръстване след катастрофа до Пловдив
В Раковски откриха статуя на папа Франциск
Нова пътна връзка в Асеновград улеснява трафика към Пловдив
Мъж изгоря в къщата си в Брестовица


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).