МТСП организира семинар в Хисаря

1769

„Привличане на повече хора на пазара на труда” е темата на семинар, който ще се проведе на 13-и и 14-и октомври в Хисаря и ще бъде открит от заместник-министъра на труда и социалната политика Димитър Димитров. Форумът е организиран по проекта на МТСП „Европейска стратегия по заетостта и България”.

Ще бъде представена същността на Европейската стратегия по заетостта и опитът по прилагането й в България. Сред акцентите на семинара са и политиката на пазара на труда от гледна точка на европейските насоки по заетост и по отношение на конкретни мерки и програми за насърчаване на хората в трудоспособна възраст.

Лектори на форума ще бъдат експерти от Министерството на труда и социалната политика, Министерство на финансите, Агенцията за хората с увреждания, Националния статистически институт, представители на Регионалните служби по заетостта, социалните партньори на местно равнище и неправителствени организации.

Семинарът е насочен към представители на местната администрация, социалните партньори и неправителствени организации от шестте области на Южен централен регион на планиране – Пловдив, Кърджали, Хасково, Пазарджик, Смолян и Стара Загора.

Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Възрастен мъж е бил пребит от двама младежи в село край Пловдив
Жестока челна катастрофа в Стамболийски
Инцидент: Сериозно задръстване след катастрофа до Пловдив
В Раковски откриха статуя на папа Франциск
Нова пътна връзка в Асеновград улеснява трафика към Пловдив
Мъж изгоря в къщата си в Брестовица


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).