Екипи на МИС изтеглят закъсали в преспите автомобили

1759

Цялата пътна мрежа в областта е заснежена, но проходима, съобщиха от Областно пътно управление. Работи се по почистването на основните пътни артерии. В момента са ангажирани 41 снегорина. Едновременно с почистването на пътищата се извършва и опесъчаване. По автомагистрала "Тракия" снежната покривка е около 5 см. Тя е проходима в зимни условия. За нейното почистване работят 11 снегорина. Прохода "Беклемето" е затворен. Няма откъснати населени места.

Екипи на Териториалната дирекция на Министерството на извънредните ситуации работят по извличане на моторни превозни средства и оказване на помощ на граждани в общините Садово, Стамболийски и Марица. На пътя Болярци - Селци, община Садово са закъсали леки автомобили, автобус и товарни автомобили. Автобус е затънал в преспите на ж.п. прелеза на с. Царацово. Закъсали автомобили има и на пътя с. Три водици - с. Ново село.

От Министерството на извънредните ситуации призовават гражданите да пътуват само при крайна необходимост, и да почистят снега пред домовете и офисите си. При инциденти и аварии да ползват телефона за спешни повиквания 112.

Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
12-годишна от Асеновград покори Европа с 5 медала по плуване след...
Само на час път от Пловдив: Филателист възражда къщи в архитектур...
Щастлив край: Спасиха паднало от гнездото щъркелче край Пловдив
Пожар близо до рафинерията на "Инса Ойл" край Пловдив
Кметът на Стамболийски категоричен: Предсрочни избори няма да има...
Община Брезово спечели проект за близо 295 хил. евро в подкрепа н...


Виж още: