Двама са задържани в хода на спецакция

2563

Двама са задържани в хода на спецакция срещу незаконното разпространение на наркотици в Хисаря. С постановление на Районна прокуратура - Пловдив в ареста за 72 часа са приведени криминално проявени жители на града, на 20 и 26 години. 
Мярката за неотклонение е взета, след като в събота в района на вилно селище край Хисаря служителите на реда открили 28 канабисови насаждения в различен стадий на растеж, засети и отглеждани от мъжете.
При процесуално-следствените действия общо от адресите на двамата са иззети близо 145 грама марихуана и електронна везна. На таванско помещение в дома на по-възрастния била разкрита оранжерия, от където допълнително са конфискувани 9 разсада от наркокултурата и туби с течен тор.
Работата по образуваното досъдебно производство продължава под наблюдението на прокуратурата.

Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Училище в Пловдивска област обяви ден на траур
Ученици от Сопот спечелиха националното състезание "Млад спасител...
Стотици калинички озариха Асеновград по време на уникалния ритуал...
"Европейски пътища": Ангажирани сме ремонтът на пътя Михилци – Хи...
Директорът на БАБХ-Пловдив: Евтаназирахме 30 овце в Първомай, соб...
Напрежение в село Храбрино заради дълбок изкоп, застрашаващ единс...


Виж още: