До 30 юли движението при тунела след Асеновград ще се регулира от светофар

3107
2

До 30 юли движението при тунела след Асеновград, пътувайки към Смолян (при км 32+423) на път II-86 ще се регулира от светофар. Временната организация е поради ремонт на съоръжението. По лот 14 на "Транзитни пътища V" в момента се обновяват още два тунела от второкласния път - преди Бачково (при 33+427) и след Бачковския манастир (при 39+471) на път II-86 Асеновград - Смолян.
Ремонтът включва подмяна на хидроизолацията, подобряване на отводняването, нова асфалтова настилка, изграждане на тротоарни блокове, облицовка и осветление.
Трафикът при тунела преди Бачково преминава по обходен път, който е встрани от съоръжениего. Преди стартирането на строително-монтажните дейности беше ремонтирано трасето на обхода. Движението при третия тунел, след Бачковския манастир, се регулира с временна светофарна уредба. 
Предвидено е ремонтните работи по два от тунелите - преди Бачково и след Бачковския манастир, да завършат до края на юни т. г., а на съоръжението след Асеновград до 30 юли т. г.
Изпълнител на строителните дейности е "ИСА 2000" ЕООД. Лот 14 обхваща рехабилитацията на 72,4 км от път II-86 Асеновград - Смолян и път III-866 Пампорово - Стойките.
По време на строително-монтажните работи шофьорите е необходимо да карат внимателно и със съобразена скорост, спазвайки пътната сигнализация.
Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка от безплатното мобилно приложение LIMA, от интернет страницата на АПИ - www.api.bg, lima.api.bg, както и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20 в АПИ. 
В агенцията целогодишно при 24-часов режим работи Ситуационен център, който събира и обобщава данните за състоянието по републиканските пътища.

Виж коментарите (2)
Още новини от Регионални новини:
Бизнес имот от близо 4 дка и специализирани дестилационни апарати...
Училище в Пловдивска област обяви ден на траур
Ученици от Сопот спечелиха националното състезание "Млад спасител...
Стотици калинички озариха Асеновград по време на уникалния ритуал...
"Европейски пътища": Ангажирани сме ремонтът на пътя Михилци – Хи...
Директорът на БАБХ-Пловдив: Евтаназирахме 30 овце в Първомай, соб...


Виж още: