120 младежи имунизирани експресно заради 6 случая на морбили в карловско село

1764

120 души са били изследвани и имунизирани срещу морбили във връзка със заболелите шестима в карловското село Певците. Това съобщи директорът на РИОКОЗ д-р Ваня Манчева. Тя уточни, че ваксинираните лицата - на възраст до 20 години, са били контактни със заразените и затова е предприета акцията.

За сега няма нов случай на морбили в Пловдив освен 40-годишната учителка в детската градина „Светлина", подчерта д-р Манчева. Според нея има вероятност заболелите в Пловдив да станат повече в следващите дни, предвид епидемията от шарка в някои региони на страната.

От РИОКОЗ припомниха, че единствения сигурен начин за придобиване на имунитет срещу морбили е преболедуване, но ваксинацията също дава голяма гаранция за предпазване от заразяване.



Източник: Дарик
Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Авария парализира Кричим в разгара на "Фестивала на ягодата"
Фестивалът на ягодата в Кричим започна
Край Пловдив ще се проведе XX юбилейно издание на Фестивала на бе...
Българка от Пловдивско пренаписа историята във Великобритания
Закусвалня горя в Асеновград
Емил Кабаиванов: Увеличаваме цените на извънредния труд и нощните...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).