Защита на научни обзори на два езика провеждат в МУ Пловдив

2018

Публична защита на научни обзори от студенти 1-ви курс ще се проведе в Медицински университет-Пловдив днес. "На утвърдилия се вече форум си дават среща ентусиазмът и опитът на студенти и преподаватели за популяризиране на науката", коментира зам.-ректорът по "Научна дейност" на МУ-Пловдив проф. д-р Виктория Сарафян.

Инициативата на екипа на катедра "Медицинска биология" дава възможност на студентите за разработка и защита на обзор по актуални биомедицински теми. В рамките на 5-минутна презентация участниците ще трябва да убедят публиката в умението си да разбират, анализират и обясняват биомедицинските проблеми едновременно на два езика - български и английски. Студентите от чуждоезиково обучение участват за пореден път и превръщат тази инициатива в мултинационален, научен и културен форум.

През тази година презентациите ще бъдат по теми, предмет на обучението на бъдещите медици като "Човек е това, с което се храни - приони/ГМО", "Епигенетика - архитектура на клетъчното ядро", "Микро РНК (миРНК) - малки РНК с големи функции".

Поради огромния интерес към публичните презентации отново се очаква посещение на ученици от елитните пловдивски гимназии. По традиция има вълнуващи музикални изпълнения от студенти, много настроение и най-вече интелектуални предизвикателства. 

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивски полицаи закопчаха тийнейджъра, ритнал баща на Гребната...
От болницата в Пловдив за пострадалата при катастрофата на АМ "Тр...
Plovdiv24.bg ви пита: Да се забранят ли тротинетките на Гребната ...
Не позволиха продажбата на 9 кв.м общинска земя на собствениците ...
Въздушна линейка премести в Пловдив тежко пострадалата при катаст...
Модернизацията на дома за стари хора в Пловдив се забавя, зам.-к...


Виж още: