Задържаха младеж за въоръжени грабежи в Пловдив

1551
1

21-годишен младеж бе задържан в ареста като заподозрян в извършване на три въоръжени грабежа в Пловдив. В дома му в Ръжево Конаре полицията намери 8 пакетчета с хероин. Заловеният Й.Р. е от село Звъничево.

На 21 ноември в 19.15 часа Й.Р. с плетена маска на главата заплашил с пистолет 53-годишна продавачка в магазин за хранителни стоки в ж.р.”Тракия” и взел 7 лева, които уплашената жена извадила от чекмеджето на тезгяха. Служителите от V РПУ са установили , че Й.Р. е вероятният извършител и на още два грабежа – в парк “Лаута” на 12 ноември той заплашил с пистолет 15-годишно момче, от което отнел 19 лева и мобилен телефон, а четири дни по-късно до блок 104 в ж.р. “Тракия” отново след заплаха с късо оръжие издърпал дамската чанта на 59-годишна жена. В чантата имало 124 лева, мобилен телефон и лични документи.

Вчера при претърсване на жилището му в Ръжево Конаре полицаите от V РПУ са намерили и иззели 8 пакетчета с 0.1784 грама хероин.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивско кафене сред 100-те най-добри в Европа
Сметките за ток падат: Голям блок на бул. "Шести септември" вече ...
С военни почести Пловдив почита Апостола на Свободата на 18 юли
Намалено водоподаване в Пловдив заради авария на "Скобелева майка...
Пак ли с мокри кърпи ще бършем децата: Жители на три района остан...
Депутат от "Прогресивна България": Колчетата ще затруднят движени...


Виж още: