Въвеждат без проблеми целодневно обучение на първолаци

2255
5

Почти всички училища в Пловдив са готови да поемат първолаците на целодневно обучение. Това сочи допитване на просветния инспекторат до всички школски директори. 99,3% са отговорили, че могат да организират целодневен престой на хлапетата в училище. Министерството все още не го е обявило за задължителен, но обмисля тази промяна от новата учебна година.

Във всички учебни заведения в Пловдив вече са проведени педагогически съвети, на които е обсъдено дали целодневната форма да се предлага на родителите. Тя изисква след редовните часове да се дават 2 часа за отдих, обяд и спорт. Училището трябва да предоставя храна. След това всеки ден по 2 часа трябва да ангажира най-малките ученици в занималия, а останалото време да уплътнява в клубове по интереси.



Източник: в. "Твоят ден"
Виж коментарите (5)
Още новини от Новини от Пловдив:
Градушка и дъжд удариха центъра на Пловдив
Край на скучните часове в пловдивско училище
Своеобразна машина на времето в Пловдив
Пловдив ще бъде домакин на важно международно събитие
Пловдив и Окаяма - 9000 километра приятелство, събрани в един въл...
Бивш пловдивски управленец: Това на Централна гара не е автогара


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).