Военни шестваха по Главната за 4 юли

Военни превзеха пловдивската Главна улица този следобед, предаде репортер на Plovdiv24.bg. 
Парадът им е част от възродената през миналата година традиция 4 юли (21 юни по стар стил) да се отбелязва като празник на Пловдивския гарнизон. Това е денят, в който през 1913 година българската армия печели огромна победа над сръбските войски при Криволак.
Шествието потегли в 18 часа от площад "Съединение", крайната му точка бе площад "Централен". Пред паметника на Гюро Михайлов бе отслужена церемония, почитаща паметта на всички загинали за родината военни, а вечерта ще завърши с тържествена заря-проверка. 

Виж коментарите (26)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчани: Чу се много силен тътен, направо гръм!
Нощни патрули ще пазят Пловдив от пожари през лятото
Опозицията в ОбС Пловдив засипа Общината с питания
Глоба от 200 евро и отлагане: Ключов свидетел провали дело за уда...
МВР със спешни мерки срещу криминогените в "Столипиново"
Бащата, изритан на Гребната: Младежът ме псуваше и се държеше агр...


Виж още: