Вандали оставиха паметника на Альоша без художествено осветление

6690
70

Вече близо една седмица паметникът на Альоша на Бунарджика е тъмен и без красивото художествено осветление, което бе поставено там преди време. За това сигнализира в редакцията на Plovdiv24.bg читател на сайта.

Наш репортер веднага се поинтересува какво се случва там. Техническият ръководител на фирма "Обелос" инж. Карагеоргиев обясни, че преди дни от района на паметника са откраднати пет осветителни тела, както и 200-метров въздушен кабел. Лампите вече са възстановени, но от фирмата отказват да подменят и захранването поради опасението, че отново ще бъде откраднато.

От фирмата са подготвили докладна записка до общината, с която настояват за по-добро обезпечаване на елементите, използвани за художественото осветление, както и за засилена охрана в района. Докато това не се случи, паметникът ще тъне в мрак.

Виж коментарите (70)
Още новини от Новини от Пловдив:
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...
Йоана от XI клас застана начело на пловдивско училище
Пост разклати "кореняк" пловдивчаните: Родителите ви копаха домат...
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).