В понеделник тестват сирените в Пловдив

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (1)
11:25 / 29.03.2013
3260
На 1 април, понеделник, от 13 часа в Пловдив и в още 9 града на страната чрез задействане на сиренните устройства ще се проведе тест на Националната система за ранно предупреждение и оповестяване на органите на изпълнителната власт и населението при бедствия и за оповестяване при въздушна опасност. 

Гражданите ще чуят националните сигнали за тревога и край на тревогата, редувани с гласови съобщения. Целите на теста са проверка на техническото състояние на сиренната система, както и обучение на населението за разпознаване на сигналите. 

Тестът се провежда на основание чл. 28, ал. 3 от Закона за МВР и чл. 37, ал. 1 от Наредбата за условията и реда за функциониране на Националната система за ранно предупреждение и оповестяване на органите на изпълнителната власт и населението при бедствия и за оповестяване при въздушна опасност.

Виж коментарите (1)

Още по темата (83):
01.10.2024 Внимание, внимание! Без паника!
30.09.2024 В Пловдив и още 14 града телефоните ще зазвънят за предупреждение
25.09.2024 15 града в страна са предупредени за 1 октомври
01.04.2024 Вече тестват сирените, чувате ли ги добре?
01.04.2024 Сирени ще вият в Пловдив
28.03.2024 Сирени ще вият в Пловдив
Още новини от Новини от Пловдив:
61-годишна пловдивчанка бе заловена
Много пиян моторист с БМВ застигна колата отпред на "Тракия", но ...
Заловиха избягалия тираджия, убил пловдивчанин днес в Прохода на ...
Катастрофа на АМ "Тракия" до Пловдив, има и линейка
Мъж на 27 г. от Пловдив е загиналият в Прохода на Републиката
Съветник: Пловдив е в транспортно блато


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).