Установиха нарушения в хранителен магазин след сигнал на Plovdiv24.bg

17910
7

Преди време Plovdiv24.bg публикува читателски сигнал, свързан с магазин за хранителни стоки. Тогава поехме ангажимента да ви уведомим за резултатите, след като запознахме кметството на район "Централен" с проблема. 

"След подаденият от вас сигнал, разпоредих да се направи проверка на въпросния магазин. Установиха се две нарушения: липсваха разрешителни за кафе-машината, намираща се там, както и разрешително за подвижния навес, който се използва", съобщи данните от направената проверка зам.-кметът на "Централен" Димитър Цветков.

Той ни увери, че от страна на собственика, вече са подадени молби за нужните две разрешения.

По отношение на масата или масите, за които сигнализира нашият читател, Цветков беше категоричен, че в светлата част на деня такива не са били разположени.

"Не сме се отказали обаче да разберем, дали действително собственикът не ги изкарва само вечерта. За целта сме разпоредили внезапни нощни проверки на мястото", поясни още Цветков. 

Ето и част от читателския сигнал, получен преди време на редакционната ни поща:

"Имам следния проблем: живея на 1-я етаж на ул."Богомил" и под мен има магазин за хранителни стоки. Собственикът на магазина го е превърнал, освен в магазин за хранителни стоки, така и в кръчма и кафене, едва ли не! Вечер се събират на импровизирана маса по 10,20 човека, употребяват алкохол и храни, закупени от магазина. Вдига се безобразен шум, работи се след 21ч., уринират във входа, а мръсотията около магазина е ужасна: опаковки, разхвърляни навсякъде.......Фризерите и хладилните витрини са морално остарели и шума от тях тормози хората на първите етажи!".

"Но по-важният въпрос от всичко това е: този магазин за хранителни стоки (кръчма и кафене) има ли право без разрешение и без условия да работи и като импровизирана кръчма и кафене? ".

В останалата част от писмото си, възмутеният пловдивчанин пояснява, че неколкократно е сезирал органите на бившето РИОКОЗ, но отговорът е бил, че това не е техен проблем.

Виж коментарите (7)
Още новини от Новини от Пловдив:
Ексхибиционист изплаши жена в автобус в Пловдив
Камера засне безумие в кръгово кръстовище
Братът на пловдивски общински съветник ще строи жилища върху парк...
ДСБ Пловдив: Альоша е монумент на окупационната Червена армия
Посрещнаха Митрофанова под Альоша със "Священная война" и с бълга...
Бутат магазин на "Билла" в Пловдив заради нов строеж, от веригата...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).